Eiichiro Oda ‘dan One Piece 2018 Mesajı ve Planları

Eiichiro Oda ‘dan One Piece 2018 Mesajı

Manga dünyasının en büyük serileriden One Piece’in yazarı ve çizeri olan Eiichiro Oda,Shounen Jump dergisinin etkinliği olan Jump Fest’te bir açıklama yayınladı.Açıklama da Oda,One Piece mangasının 2018 yılın da ki olay örgüsüne,nelerle bağlantılı olacağına dair planları var.İlk olarak savaş haberini vereyim.

Wano Savaşına 2018 yılında girileceğini belirtti.Devam eden açıklamasın da ise en çok merak uyandıran bir konuya değindi.Eiichiro Oda  manga da yeni bir şeyi tanıtacağını bahsetti ve bunu “Gizlenmiş Efsane”  olarak adlandırdı.Normal de One Piece mangasın da yeni karakter girmesi kadar doğal bir durum yok ama Oda bu yeni gelen için Luffy ve tayfasının en büyük düşmanı olacağını belirtiyor.Manga-ka yazısının devamın da bu düşmanın Beyaz Sakal ile bağlantılı olduğunu söylüyor.

Kısa Notlar merak edilenler

Seri de Gol D. Roger’ın en büyük düşmanı BeyazSakal ve Shiki olarak gösterilmişti ki zaten dünya hükümetini devirebilecek güçte olan ve bunu hissettiren bir tek BeyazSakal oldu.Kaçınılmaz olanın Luffy ve tayfasının dünya hükümetine karşı savaşacağı bariz ortada.Ancak bu gizlenmiş düşman cidden Luffylere denk ise kimin tarafında ? Bahsedilen KaraSakal mı yoksa Luffy’nin babası mı ? Daha çokça soru var ama 2016 yılında Oda serinin sadece %65 ninin tamamlandığını söylemişti.20 yılda %65 daha çok var gibi bitmesine.