Houseki no Kuni Animeye Uyarlanıyor

Houseki no Kuni Mangası Animeye Uyarlanıyor

Kodansha’ya ait Afternoon adlı derginin temmuz sayısında yapılan açıklamada Haruko İchikawa’nın Houseki no Kuni mangasının animesi için onay verildi duyuruldu.2012 yılından beri Kodansha’nın dergisinde yayınlanan manganın şu ana kadar tamamlanmış 7.cildi Japonya’da satışta.Manganın tanıtıcı videosu daha önce yayınlanmıştı.
Houseki no Kuni animesinin ilk gösterimi ekim ayın da yapılacaktır.Houseki no Kuni anime serisi için yönetmen ve diğer ekip üyeleri ise şöyle olacaktır.

  1. Yönetmen koltuğunda Takahiko Kyougoku (Love Live! School idol projectGATE)
  2. Animeyi yapacak stüdyo Orange CG animasyon stüdyosu olacak
  3. Senaryo ile Toshiya Ono ilgilenecek(Suite PrecureGatchaman Crowds, The Perfect Insider)
  4. Karakter dizaynlarını ise Asako Nishida  üstleniyor(SimounLove Live! School idol project, Active Raid)

Houseki no Kuni Mangasının Konusu

Houseki no Kuni mangası uzak bir gelecekte geçen ve “houseki” (değerli taş) doğduğu ,yeni hayatı şekillendirdiği bir gelecekte geçiyor.Tüm bu 28 taşın özel güçleri vardır ancak ilk başta hiçbirine hangi gücü kullanacağı belirtilmemiştir.Taşların güçleri atandığında bu güçler saldırı amaçlıda olabilir ,medikal amaçlı da olabilir.Tsukijin (Ay İnsanları)adlı grup bu taşları ele geçirmeye çalışan,bunun için saldırılardan bulunan bir topluluktur.Amaçları taşları ele geçirmektir.

İlginç Bilgiler

Houseki no Kuni Mangası ilginç bir bilgi vereyim.Houseki no Kuni mangası 2014 yılında yapılan “Kono manga ga Sugoi !”adlı ankette erkek okuyucular için manga kategorisin 20 manga arasından 10.sırayı elde etmiştir.

Manga Hakkında Genel Bilgiler

Houseki no Kuni mangasının manga-ka Ichikawa seriyi ilk 2012 yılın da Kodansha‘nın Afternoon ! adlı dergisin de yayınlamaya başladı.Houseki no Kun mangası şu an kadar 1 milyonun üzerinde kopya satmıştır.