Houseki no Kuni Yeni Karakter Tasarımları

Houseki no Kuni Karakter Tasarımları

Bilindiği üzere Haruka Ichikawa’ya ait olan Houseki no Kuni mangası için anime çalışmaları başlanmıştı. Daha önceleri anime serisi için 2 adet video gösterilmiş,onları bu haberim de belirtmiştim.Şu anda ise anime serisinde 2 yeni karakter görseli daha açıklandı.Toplamda 6 karakter görseli açıklanmış oluyor onlarla birlikte.Açıklanan karakterler Morganite ve Goshenite’dir.

Marganeti cesaret seviye 7.5 olan,yarmaz ve biraz kaba konuşan bir karakterdir.Savaşda ki ortağı Goshenite’dir.

Morganite

Goshenite,cesaret seviyesi 7 olan biridir.Yüzünde sürekli herkese karşı endişeli bir ifade vardır.Savaşta ki ortağı Margenite’dir.

Goshenite

 

Phos

Cinsha

Diamond

Bort

Houseki no Kuni anime serisi için yönetmen ve diğer ekip üyeleri ise şöyle

  • Yönetmen koltuğunda Takahiko Kyougoku (Love Live! School idol projectGATE)
  • Animeyi yapacak stüdyo Orange CG animasyon stüdyosu olacak
  • Senaryo ile Toshiya Ono ilgilenecek(Suite PrecureGatchaman Crowds, The Perfect Insider)
  • Karakter dizaynlarını ise Asako Nishida  üstleniyor(SimounLove Live! School idol project, Active Raid)

Houseki no Kuni Mangasının Konusu

Houseki no Kuni mangası uzak bir gelecekte geçen ve “houseki” (değerli taş) doğduğu ,yeni hayatı şekillendirdiği bir gelecekte geçiyor.Tüm bu 28 taşın özel güçleri vardır ancak ilk başta hiçbirine hangi gücü kullanacağı belirtilmemiştir.Taşların güçleri atandığnda bu güçler saldırı amaçlıda olabilir ,medikal amaçlı da olabilir.Tsukijin (Ay İnsanları)adlı grup bu taşları ele geçirmeye çalışan,bunun için saldırılardan bulunan bir topluluktur.Amaçları taşları ele geçirmektir.

İlginç Bilgiler

Houseki no Kuni Mangası ilginç bir bilgi vereyim.Houseki no Kuni mangası 2014 yılında yapılan “Kono manga ga Sugoi !”adlı ankette erkek okuyucular için manga kategorisin 20 manga arasından 10.sırayı elde etmiştir.

Manga Hakkında Genel Bilgiler

Houseki no Kuni mangasının manga-ka Ichikawa seriyi ilk 2012 yılın da Kodansha‘nın Afternoon ! adlı dergisin de yayınlamaya başladı.Houseki no Kun mangası şu an kadar 1 milyonun üzerinde kopya satmıştır.